kosmetyk na zmarszczki

Makijaż permanentny brwi – na co należy zwrócić uwagę?

trwały makijaż brwi

Makijaż permanentny co to?

Makijaż permanentny, zwłaszcza makijaż permanentny brwi jest ostatnio bardzo popularny. Równie często wykonuje się makijaż permanentny ust oraz makijaż permanentny oczu, ale częściej Panie decydują się na makijaż permanentny brwi ze względu na wiele problemów, w tym duże ubytki w brwiach przez częste ich wyrywanie. Jest to trwały makijaż, który pozwala nam zaoszczędzić dużo czasu, a przy tym sprawia, że nasza twarz wygląda bardzo naturalnie. Makijaż permanentny powinien być wykonywany dokładnie, dlatego należy udać się do dobrego salonu kosmetycznego.


Makijaż permanentny metody

Makijaż permanentny brwi jest wykonywany różnymi metodami. Jest to sposób na uzyskanie jak najbardziej naturalnego efektu. Dzięki temu brwi nie będą się bardzo odznaczały, ale będą wyjątkowo ładnie wyrysowane.

Makijaż permanentny brwi metodą piórkową

Makijaż permanentny brwi tą metodą sprawia, że brwi są bardziej delikatne. Sprawdza się on u Pań, które mają jasną karnację albo mają jedynie niewielkie ubytki w swoich naturalnych brwiach. Nakładane są bardzo cienkie paski tuszu w miejsca, gdzie brakuje włosków. Makijaż taki jest bardzo łudząco podobny do naturalnych włosów.

Makijaż permanentny brwi metodą cieniowania

Makijaż permanentny tą metodą jest wyjątkowo modny. Sprawdza się świetnie u tych kobiet, które nie mają swoich naturalnych brwi albo są one zbyt cienkie. Metoda ta polega na wypełnieniu brwi kolorem, ale w formie cieniowanej, by nadać im trójwymiarowości, a przy okazji uzyskać bardzo naturalny kolor. Odcień przechodzi bardzo delikatnie, dlatego ta metoda nie jest bardzo widoczna i wygląda naturalnie.

Makijaż permanentny brwi metodą włoskową

Makijaż permanentny brwi tą metodą jest bardzo podobny do metody piórkowej. Pojedyncze „włoski” są nakładane w miejsca, gdzie ich brakuje. Makijaż permanentny metodą włoskową świetnie wygląda nawet z bliska, ponieważ idealnie imituje prawdziwe brwi. Ta metoda jest przeznaczona dla kobiet, które chcą zagęścić swoje naturalne brwi.

Makijaż permanentny jak długo się utrzymuje?

Makijaż tego typu bardzo długo potrafi się utrzymać. Tusz może zblednąć dopiero po 2-3 latach. Do te pory można wykonywać małe poprawki. Zaraz po zabiegu brwi są mocniejsze, a skóra wokół nich zaczerwieniona. Jest to jednak efekt, który nie utrzymuje się długo. Po kilku dniach kolor zmienia się, a skóra przestaje być czerwona. Po kilku tygodniach przychodzimy na poprawki, dzięki czemu brwi nabiorą finalnego wyglądu. Ważne, by zgłaszać wszelkie uwagi przed nałożeniem makijażu, ponieważ bardo trudno usuwa się go spod skóry. Profesjonalna kosmetyczka najpierw rozrysowuje brwi po ich wcześniejszym wyregulowaniu, a później dopiero wypełnia je tuszem.

Makijaż permanentny przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do makijażu permanentnego jest:
– uczulenie na tusz
-rany, wysypka i alergia w miejscu zabiegowym
-choroby oczu i stan zapalny wokół oczu
-gorączka i złe samopoczucie
-stan po świeżo wyrwanym zębie
-ciąża i karmienie piersią
-świeża opalenizna

UMÓW WIZYTĘ W PROFESJONALNYM SALONIE
Salon kosmetyczny Clinica Cosmetologica Gdańsk
ul. Skłodowskiej-Curie 3
(budynek Polon Park, 2 piętro)
80-210 Gdańsk Wrzeszcz
tel. +48 791 604 604
gdansk@clinicacosmetologica.pl

4.6 (92.5%) 8 ocen

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *